Dej mi ruku a řeknu ti, s kým spíš

Poslední tři týdny byly velmi bouřlivé a přinesly mi mnoho nových poznatků. Zaprvé, i lesbám se občas zasteskne po penisu. Zadruhé, antidepresiva mi nevymazaly mozek úplně – pořád dokážu brečet. A konečně zatřetí, nejde nemít rád Beatles. Za všechny tyto nové revelace vděčím svýmu děvčeti a tímto jí děkuju za neustálé rozšiřování obzorů. I přesto, že si připadám jako čtrnáctiletý vypatlo. Včera se mě u večeře zeptala, jak se to tak vůbec stane, že je člověk trans. Dobrá otázka, bejby! Pojďme se tedy spolu vydat na cestu do hlubin dělohy tvojí mámy. 

Obecně přijímaná teorie praví, že se něco zvrtne ve druhym měsíci těhotenství. Mozek se začíná vytvářet někdy ve čtvrtém týdnu. (Pro naše účely se spokojíme s měřením na týdny od oplodnění vajíčka. Správně medicínsky by se to mělo měřit už od poslední menstruace, protože už tehdy se přece vytváří nový vajíčko, a přičíst tedy ke stáří plodu čtrnáct dní, ale čert to vem. Tady nejsme na medicíně.) Od tý doby uplynou přibližně dva týdny, než se začne diferenciovat pohlavní ústrojí a to je ta kritická fáze.

Každej máme nějaký geny. Tak třeba já, stejně jako oba mí rodiče, jsem krátkozraká psychicky labilní blbka, co se ráda přehrabuje v odpadcích. S tim prostě nic neuděláš. Tyhlety geny jsou odpovědný za to, jak dobře v našich tělech fungujou různý látky. Takže to, že se dycky vožeru po třech pivech, je kvůli genům. Občas se ale stane, že se gen tak úplně nepovede, protože takovej gen, to je ale hergot složitá věc, a stane se z vás transka nebo jinej druh mutanta.

Když mi na tělo v tom druhym měsíci působil testosteron, bylo ho dost na pindíka, ale na mozek se už bohužel nedostalo. Tak se stalo, že se mi vyvinul mužský reprodukční systém a ten pak tvořil další a další testosteron. Ten sice vytvořil v dospělosti mužský tělo, ale s mozkem už se hnout nedalo, ten zůstal už od třiatřicátýho dne těhotenství testosteronem nedotčen. Jak to někde někdo lapidárně vyjádřil, MTF transsexuality is actually just a testosterone poisoning.

Zajímavost na závěr: mám na těle ještě jednu součástku, kterou testosteron nepokurvil – prsty na rukou. Když se podíváte na svou dlaň, zjistíte, že máte prsteníček trochu delší než ukazováček. Čím větší je tenhle rozdíl, tim víc jste chlap. Zatímco moje fluidní žena má ruku chlapskou, já, podobně jako homosexuální muži, ho mám přibližně stejně dlouhej jako ukazováček. A proto nám do sebe tak dobře pasujou. Mám tak ve své ruce (doslova) důkaz, že moje rozhozená identita nejsou mindráky, ale seriózní genetika.


Podrobnější informace najdete ve článcích Digit ratio a Causes of transsexuality na Wikipedii. Díky Zrzi za to, že ve mě budí zájem o antropologii.

Podobné články: Samooplodnění na dosah0% hetero a hlavně Jsem typický člověk

6 komentářů: „Dej mi ruku a řeknu ti, s kým spíš

 1. Zajímavý pohled má na transsexualitu hinduismus…Podle Bhagavadgíty-Šrímad Bhágavatam vzniká nejprve zárodek a až pak poté, co embrio má plně pohlavní znaky příslušného pohlaví dané hormonálním působením, vtěluje se do zárodku duše, která mezitím čeká na znovuzrození. Když se stane chyba působením nepříznivé karmy, která s sebou nese genderový rozpor, vzejde z toho Shandha, tedy jeden druh třetího pohlaví-transgender.

  Takoví ti rozumní křesťané také rozlišují mezi tělem a duší člověka a ztotožňují se s názory, že pokud duši nelze vyléčit, je možné do těla dokonce říznout.

  Sice se transsexualitu nepodařilo nikdy nikomu prokázat, za jakých podmínek vzniká, zpětným reverzním pohledem vše nasvědčuje tomu, že prvotní rozpory, které později gradují v genderový nesoulad mají příčinu někdy nejdříve v třetím trimestru těhotenství.

  Po tisíce let s námi transsexualita je a existuje pro ni vysvětlení. Tím že si společnost poslední období procházela různými normalizačními procesy a pokusy, jak člověka dostat do nějaké jednotné formy, odsuzuje společnost nejvíce ty, kterých se odlišnost po celou dobu týkala.

  Hledat co bylo dřív jestli vejce nebo slepice ještě když se k tomu přidá další rozměr věda vs. náboženství je opravdu těžký oříšek.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s