O pálení dobrého bydla

Dnes z trochu jiného soudku. Trochu mě se Zrzavou pálí dobré bydlo. To je mimochodem dost výstižný – naše bydlo je fakt dobrý. Na tohle téma jsem se bavila s bývalým spolužákem a nedospěli jsme k žádnýmu výsledku. Jeho názor je, že Praha je idiotský město, ale jinak je Česko super, zatímco já to vidim tak, že Praha je v rámci naší idiotský republiky nejlepší místo k žití. Uznávám, narozdíl od něj jsem nikdy nebydlela v jinym městě, ale nějaký zkušenosti z první ruky mam.

Teď problematiku žití vztahuju k tomu, že procházim tranzicí. V ČR je legální změnit si jméno, ale jenom pokud k tomu máte dobrý důvod. Je legální změnit si pohlaví v občance, ale jenom pokud předtím proděláte náročnou operaci s nejistým výsledkem a odporně dlouhou rekonvalescencí. Takže jako neni to úplně jednoduchý, ale dá se to. Problém je, že většina lidí tady jsou netolerantní hovada, a to i navzdory tomu, že právě díky imigrantům si můžeme už čtvrt století nakoupit i během sobotní noci. Naštěstí ale žiju ve velkym anonymním městě, kde je těch hovad přeci jen trochu míň. (Ačkoli Pochod pro rodinu tomu příliš nenasvědčoval a po Ostravě se taky pohybuju bez problémů.)

Kromě Česka ale existujou i jiný země. Přirozeně, většina z nich je úplně na hovno. Afrika je dobrá, akorát tak aby vám tam někdo useknul ruku mačetou. Do Asie by se stěhoval jedině totální cvok nebo někdo, kdo má zkrátka příliš mnoho peněz. Konečně jsou tady Ameriky, ale to je jenom taková nablejskaná Afrika – lidi jsou tam stejně černý a každej má za pasem bouchačku a v hlavě prejt. Kdybych se teda chtěla někam přestěhovat, tak jedině do západní Evropy, žádná jiná země by mi nepřinesla zlepšení životní situace.

Teď se vracím zpátky k tranzici. V několika zemích západní Evropy je změna pohlaví nejen legálně možná, ale dokonce se ani nevynucuje onou zmíněnou operací. Prostě přijdete na úřad, vyplníte formuláře a máte vystaráno. Jenže to samosebou platí jenom pro občany dané země. Aby člověk získal občanství, je nutné umět výborně jazyk, takže se úplně nabízí přestěhování do Spojeného království. Drobnej detail je, že dostat se do Británie pravděpodobně nebude sranda, až vystoupí z Unie, takže by se to muselo provést rychle. A pak je tu taky ten velkej problém.

Anglie je bordel. Jsou to odpadky všude na ulicích. Jsou to neoznačený dopravní výluky. Jsou to pekelně drahý služby jako pojištění, nájmy a podobně. Jsou to ožralové, který se pořád chtěj kamarádit – paradoxní, vzhledem k tomu, že hospody zavíraj v deset a nenalejvaj opilejm lidem. Angláni jsou stejný líný prasata jako Češi. Jejich pověstná zdvořilost je ta tam, jakmile si sednou do auta a snaží se někam dostat. Západ už neni co bejval. Dneska je to všude stejně blbý.

A tak jsem zase jednou nedospěla k žádnýmu závěru. Moje nedávná návštěva Liverpoolu ve mě zanechala leda tak odpor. Asi je na čase naplánovat cestu do Holandska a omrknout to tam. Ostatně stejně jsem se chtěla naučit novej jazyk…

(více informací na stránkách Trans Respect vs Transphobia)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s