Co mi chybělo (na Prague Pride)

Tak se nám v sobotu konal šestý ročník Prague Pride. Těšila jsem se na to jako na Vánoce, protože loni to fakt nemělo chybu. Sice nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale chyběl mi takovej ten pocit, kterej mívám po fakt skvělejch akcích. Třeba když jsem oddcházela z koncertů Muse nebo Paula McCartneyho, říkala jsem si ještě pár dní potom: JO! Hergot, to byla pařba. Měla jsem to tak loni, ale letos ne. 

Jistou měrou k tomu možná přispíval fakt, že jsem byla otrávená ze svých nových bot. Jak jsem se před tejdnem rozplývala z novejch lodiček, tak mě smích přešel, když jsem v nich vyšla ven. Po pochodu mám na chodidlech tak osm puchýřů, ale tak dobře mi tak, žejo, co mám co lízt na pochod v lodičkách. Jenže mám dojem, že to nebyla jediná špatná volba toho víkendu. A mluvim schválně o víkendu, protože celotýdenní program je už tradičně velmi kvalitní.

Jenže ten pochod, ach běda. Se na to podívejte: sexuální menšiny vyběhnou do ulic, aby jako požádaly, jestli by, prosím, mohly mít stejná práva. Že prej by se nám menšinám líbilo, kdyby nás někdo bral vážně. A místo argumentů použijeme výstřední, někdy až lascivní obleky a hlasitou hudbu. Nechápejte mě špatně, nemám nic proti lascivnu a hlasitý hudbě (ačkoli je pravda, že to orientální techno se letos fakt nedalo poslouchat). Jenom se domnívám, že by ve vší tý parádě neměl zaniknout ten boj o respekt a rovnoprávnost. Já jsem se třeba až na Letný dozvěděla, že se na náměstí Republiky držela minuta ticha!

Abych ale akorát neremcala (od toho jsou tu jiní), celkově mám z toho minulýho tejdne dobrej pocit. Pride jsem si užila, i v těch botách. Večer jsem si ještě poslechla pod Tančícím domem koncert The Hills zadarmo (v nových šatech) a druhej den jsem si šla koupit motorku. Ono taky co dělat v takovou línou neděli. A tak jsem si splnila svůj dětský sen, vždyť jsem na ní šetřila spoustu let. (Respektive jsem původně šetřila na auto, ale dřív jsem začala auta nesnášet a zjistila, že s motorkou je cestování levnější a míň o nervy.)

Ke svému minulému předsevzetí, že budu vzdělávat lidi, se tímto tedy přidává další. Odteďka oficiálně šetřim na kosmetickou chirurgii. Jenom nevim, čim mám začít, ale nespíš to vemu zlehka, drobnými úpravami obličeje. (Drobná úprava eště nikomu neuškodila.) Pro tuto chvíli se loučim, musim dneska ještě uvařit, odpracovat pár hodin a vyzvednout si toho Horneta. Mějte se krásně a za tejden jsem tady zase jako na koni!

Vaše Zita ♥

13 komentářů: „Co mi chybělo (na Prague Pride)

 1. Taky cenzuruje 🙂

  tak to se práva transgender lidí tady v této zemi nepohnou ani o píď a nezlepší se ani přístup zdravotníků vůči transgender lidem, kvůli takovému nepochopitelnemu servilnímu chování českých transek

  To se mi líbí

 2. Za jistý druh spamu, hájení mizerně nastaveného procesu přeměny či mizerně poskytované pomoci od zdravotníků a záměrné zamlčování určitých faktů, tak lze označit některé blogy českých transgender žen.

  Neměla bych jinak žádný důvod toto omylat, kdyby tomu tak nebylo.

  To se mi líbí

   1. To vše je tak nádherné, božské a bezvadné ta přeměna, až na tu sice jednu velmi malou výjimku ale za to podstatnou:

    Odpovědnost za řezničinu na svém těle si nes sama, to ti každý pak řekne.
    A řezníci zaujmou pozici a postoj k transgender ženě: “ my nic my muzikanti“

    Bye bye euforie, touhy, sny a radosti. Buď zdráva realito.

    To se mi líbí

 3. Tak on je rozdíl podstoupit dobrovolně FFS od tlačení k rizikové SRS. Před novým občanským zákoníkem lékaři vyžadovali operaci přesto, že neexistoval žádný zákon, který operaci vyžadoval. A právnička řekla, že jde o „zvykové právo“ šílený A třeba u FFS na mě endo zkusil, že kosti HRT nezmění. Tak jsem začala uvažovat o FFS, ale nevěděla jsem co…no a poslala jsem zahraničnímu chirurgovi fotky a ten mi odepsal, že mi FFS neudělá, že nic by nemohl a že mám vyžadovat vyšší dávku, že mám – androgynně rozložený tuk v obličeji.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s