Aktivistka bez utlačovaných

Já vim, selhala jsem a mrzí mě to. Samozřejmě dneska není čtvrtek a porušila jsem tradice. Za porušení tradic je adekvátní trest upálení na hranici, tak šup tam se mnou. Před pár dny jsem si řikala, že jsem v takový zvláštní situaci. Vždycky jsem tvrdila, že to, co hodlám psát na blogu a říkat ve videích, budou jenom moje názory. Postřehy, který se vztahujou ke mě. Ale stejně jsem se nakonec začala hadát o tom, kdo má na internetu větší pravdu.
Znáte ten vtip: Argumentace na internetu je jako paralympiáda – i když vyhrajete, stejně jste retard. Jenže ono mi to prostě nedá. Pod mým minulým článkem se kupříkladu rozjela diskuse a s mnohými názory v ní jsem nesouhlasila. (Pominu fakt, že to byla jenom diskuse pro diskusi a s článkem neměla nic moc společnýho.) Moje oblíbená mystifikace je tvrzení, že američani nemaj nic společnýho s tim, jak se léčí v Čechách, a že čeští lékaři tají výsledky svých operací.

Nehodlám do těhle keců zabředávat znova. Pomalu ale jistě se ze mě však stává trans aktivistka. Můj jedinej problém je, že se vrhám na biteví pole, ale nemám moc za koho se bít. (Narozdíl od normálních lidí, který maj problém, ale nikdo se za ně nebije.) Nehodlám spolupracovat s lidma, který si nechali přešít celý genitálie a pak maj kecy, že se jim to nelíbí. Nehodlám spolupracovat s někym, kdo se ve čtyřiceti rozhodnul, že začne brát hormony, a pak brečí, že mu nefungujou. A už vůbec nehodlám spolupracovat s někym, kdo tvrdí, že čeští lékaři, na nichž jsme přímo závislí, je banda neschopnejch kreténů.

Ideální adept na mýho parťáka je někdo z tý druhý kategorie, kdo má po operaci a jeho názory sahaj dál než „nesnášim celej svět“. Jenže tyhle lidi se vsakujou do společnosti. Stejně jako z internetu mizí jejich blogy, trans ženy mizí do většiny, protože maj po operaci a už u nich není co řešit. Splnily si svůj sen, jsou štastné, na svou minulot chtějí zapomenout a osud ostatních je evidentně nesere. U trans mužů je v chirurgii ještě fakt hodně co zlepšovat. Každej to ví, a proto se do SRS nehrnou. Holky to evidentně nechápou.

I u holek je hodně co zlepšovat. V Čechách, v Americe a věřte tomu nebo ne, i v Thajsku. A v dalších asi sto osmdesáti zemích světa. Když říkáme, že je třeba šířit osvětu, zapomínáme na to, že je třeba ji šířit i ve vlastních řadách. To je můj program na srpen, když už bude ten Prague Pride, a pravděpodobně i na několik dalších let.

23 komentářů: „Aktivistka bez utlačovaných

 1. Moc nechápu jak tvrzení že Američané mají vliv na léčbu v čr podporuje článek na wikipedii ve kterém se píše, že v USA se dominantně používá DMS a ne ICD.

  Oni samozřejmě nějaký vliv mají, ale i na tý speciální olipiádě by jsme mohli dát lepší výkony ;))

  To se mi líbí

 2. V tom případě by se lidem nad 35 let a výše neměli věšet bulíky na nos, at už přeoperovanými transkami. sexuology a dalšími zdravotníly v mašinérii změny pohlaví, a mělo by se jim sdělovat na rovinu, u vás nemůžeme zaručit dobrý výsledek srs operace a HRT. A pokud toto zdravotníci stále nevědí, či konají chladně jako roboti, mají se přizpůsobit ONI lékaři trransgender lidem, a ne aby se transgender lidé neustále přizpůsobovali sexuologům a dalším zdravotníkům. Pak ty přeměny a srs operace dopadají často fiaskem pro transgender ženy, a k jejich plné nespokojensosti.

  Ano transgender lidé jsou nebezpeční, kdy ž se na ně sexuologové a zdravotníci vyserou a nebo pokud na tlačí do jejich nežádoucích neefektivních metod léčby.

  Ano transgender lidé jsou nebezpeční a nedavno jeden FtM muž dokázal díky psychoze vyvolané zdravotníky zabít člověka.
  http://www.expres.cz/znamy-michaly-s-vrazedkyne-z-tesca-expres-fgx-/zpravy.aspx?c=A160802_194829_dx-zpravy_khor

  To se mi líbí

 3. Sexuologové a psychiatři by si mohli ušetřit práci, kdyby zdravotníci k transgender lidem přistupovali tak, že by jim vyhověli v jejich individuálních potřebách!

  Podmiňované nežádoucí diagnozy a dále nevyžadované či neefektivní procesy v procesu léčby změny pohlaví to ať si zdravotníci (s prominutím) strčí někam. Každý jistě dobře rozumí kam.

  https://www.theguardian.com/society/2016/jul/28/transgender-identity-should-not-be-diagnosed-as-mental-disorder-says-study?utm_content=33882453&utm_medium=social&utm_source=twitter

  To se mi líbí

 4. už je na čase zastavit tuhle tu nehoráznou jednostranou show ze strany českých zdravotníků vůči transgender lidem, která se zde nesmyslně praktikuje, protože mnoha transgender lidem dostatečně nepomáhá a dosti často je jen poškozuje

  To se mi líbí

 5. HRT moc nesouvisí s věkem. HRT souvisí s citlivostí receptorů na estrogen, no progesteron se u nás nepoužívá, ale taky se asi hodí…
  A když už mluvíš o věku – ono se stačí podívat na ženy ve staří, které jsou na hladinách jako transženy při 4mg estrofemu a co se jim děje? maskulinizují se…takže je úplně jasný, že toto dávka na změnu těla z mužského na ženské nebude.

  Nechceš se začít učit být ženou a projevit trochu empatie, jak zkazí život lékaři špatným přístupem?

  A upozorním tě – problém je v tom, že některé v léčbě mají jen „touhy“ po všem ženském a ne problém s identitou.

  Kdybych měla jen touhy po všem ženském a ne problém s identitou, tak bych taky říkala, jak je všechno skvělý 😀 a za lékaří bych nešla, protože touha po všem ženským není gender dysforie. S dámskými hadříky, šminkami se dá užívat i bez lékařů, ty k tomu nejsou zapotřebí 😀 Ale dozvěděla jsem se, že některé chtějí jen papír od lékařů, aby s tím mohli chodit veřejně. Ale pořád toto není gender dysforie a lékaři musí přistupovat jinak k někomu kdo ji má a někomu kdo je jen posedlý vším ženským. To mu pak stačí i po SRS jen ten plochý klín…ale ona tam je ještě někdy větší boule, když to oteče.

  To se mi líbí

 6. A ještě ti třeba povím historii o Turnerově syndromu. Se nevědělo proč holky s jedním X a nebo s nějákými neobvyklostmi na druhým X, nebo někdy mají Y…proč rostou méně, když mají růstovýho hormonu stejně. Tak se vyzkoušel stejně podávat růstový hormon a nereagovaly, vytvořila se domněka, že tedy růstový hormon nepomáhá…ale po pár letech se zkusily vyšší dávky růstového hormonu a to už rostly více. Zkusily…

  To jen tak, že se neví jak se chová estrogen , progesteron v těle XY , stejně jak moc nerozumí mechanismu růstovýho hormonu v těle , kde je jen X. ale prostě zkusili vyšlo to…

  jenže my když budeme mlčet lékaři nic dělat nebudou, to se musíme ozvat…

  Mohla bych si teda pokládat otázku, proč některé tak brání současnou slabou HRT, kdy je lékařům jedno jak žena vypadá? On jim ten mužský vzhled zženštilý vyhovuje a nechtějí vypadat jako ženy?

  To je pak blbé :(( to se tu nic nezmění, pouze příjdou aktivisti, kteří to vše budou hájit a udržovat, ať se nic nezlepší

  To se mi líbí

 7. Ještě popíší mechanismus léčby transsexuality při slabé HRT.

  Holka neměla ani 25let. Jednou deprese, že HRT nepůsobí, pak vše super, pak zase šílený, že ji řeší , že je chlap v sukni a pak zase super…takhle se to opakovalo X-krát.

  Vrcholem bylo to, že říkala, že s lidma nikdy neměla problém. Takže když ji řeší lidi, že je chlap v sukni, to není žádný problém s lidma? 🙂

  A skvělou náladu vždycky měla po sezení u sexuoložky – to mě nahání, co tam do ní valila všechno.

  A má cenu takové léčba? Vždyt to je úplná adaptace na špatné tělo, aby člověk byl v „transu“ prostě být mimo a ztratit kontakt s realitou.
  To je vrchol léčby trans MtF! ne změnit tělo k identitě, ale uvést transženu do transu!

  To se mi líbí

 8. Ještě doplním k těm citlivostem receptorům. Vím o případech, kdy začali třeba ve třiceti letech a ve 40 prudká feminizace- změna citlivosti na receptory. Citlivost na receptory se mění a lékařství má řešit aktuální stav těla a podle toho řešit dávku a ne aby se čekalo 10let na mini dávce, jestli náhodou se změní citlivost receptorů. To je ztráta života…

  To se mi líbí

 9. S věkem je to taky složitější. Asi statisticky se daj předpokládat v nižším věku lepší výsledky. Hodně velký rozdíl bude u holek, kterým se blokovala puberta, nebo začli v 15ti, 16nácti.

  Jinak je problém, že i na .cz a .sk internetech se dají najít tg ženy co začaly v 30+, 40+ a ty výsledky nejsou úplně špatné. Samozřejmě neudělalo to znich dvacetiletý modelky, ale maj aspoň přijatelný passing. Na druhou stranu jsou tu holky 20+ na které to nefunguje (skoro) vůbec. Nejjednodušší je odmávnout je, „smůla, blbý geny“ nebo to jde zkoumat dál.

  To se mi líbí

  1. Spíše je to o tom, že jde snadnější do toho dětského obličeje a třeba se to mírně překlopí. Otázkou je , jestli na ně taky vůbec působí estrogen. A není to pouze pořád reakce na nižší testosteron a na nějáký gestagení účinek androcuru.
   Neviděla jsem třeba nikdy prsa céček a víše, no i ty béčka jsou vyjímkou. Jasné rozložení ženskýho tuku na zadku, bocích. Pouze pořád takové náznaky a to i mladších. Dobře to bylo vidět na jedné mladší cca 20let, přibrala dost…ale nešlo jí to jako každe mladé holce na zadek, boky prvně, ale na břicho…a není se čemu divit při 4mg estrogemu prostě nepůsobí estradiol na měkké tkáně.

   A bohužel jak víme mužsky rozložený tuk je nezdravý na srdce, cévy. Lékaři argumentují nízkými dávkami kvůli rizikům, ale tato dávka prostě rizika zvyšuje tím, že rozkládá mužsky tuk po těle.

   Muži mají vyšší riziko aterosklerózy a z ní plynoucích onemocnění než ženy před menopauzou. Za příčinu tohoto faktu se považuje protektivní vliv estrogenů. (Estrogeny zvyšují hladinu HDL-cholesterolu.)
   goo.gl/GMV3zZ

   Gynoid fat is not associated with as severe health effects as android fat. Gynoid fat is a lower risk factor for cardiovascular disease than android fat. goo.gl/Ot2Iq8

   To se mi líbí

 10. V minulém článku jste hejtovala zubaře, minulém článku to byla tuším obvoďačka, ale u sexuologů a operatérů se to stát nemůže, že by snimi byl někdo nespokojen ;))

  Když tady budu psát, že lékaři „tají“ něco tak budu za pošuka, co za vším vidí mezinárodní spiknutí židů a cyklistů. Nejjednodušší vysvětlení má největší pravděpodobnost. Nakolik špatném infomování blbost, lenost, lpění na starých dogmatech, nedostatek zpětné vazby, prosté nedorozumění- ztracno v překladu.

  Holky evidentně nechápou, že srs dopadaj blbě i u nich. A ano dopadaj blbě i v Thajsku USA… Ať nevypadám jak marketér cestovky. Za těmi čísly jsou konkrétní ženy, ktrým se po operaci ten stav nezlepší, ale zhorší.

  Těch anekdotických zpráv, že v Motole probíhá vyšetření před SRS-GCS tak, že se doktor podívá na prsa je příliš mnoho aby to šlo úplně odmávnout.

  Btw posledně jsem tu Zsaklin goo.gl/JKVc3Y asi linkoval blbě. Zrovna u ní tu operaci dělali ačkoli tam bylo málo materiálu a s danou operační technikou to dobře dopadnout nemohlo. Holt pošukům na internetech nevěřila.

  To se mi líbí

  1. Na sexuology se nadávat nemůže :))

   Někdy v dalším vydání největší přešlapy medicíny, tak určitě bude zmíněna léčba transsexuality.

   Zejména k MtF porušují totiž sexuologové všechny medicínské zásády :))
   U homonální léčby – se mají zabývat reakcí těla a podle toho upravovat dávku.
   Ale oni sexuologové ne…nějak definici transsexuality mají špatné tělo, ale oni se rozhodli léčit transsexualitu pomocí dávání ženskýho oblečení, šminek na mužské tělo a takhle prezentovat ženský gender :))
   Kdo by toto vymyslel? a že se to bude dít v roce 2016 , tomu by nikdo nevěřil…to je jako kdyby jsme žili v nějáké hloupé realitě :)) možná že jen sním a někdy se z tohoto hororu probudím.

   A u operací opět to samý – všude možně se snaží lékaři neoperovat , když to jde…i ten slepák blbej klidně nejdříve rozhání, aby neřezali…

   ale u transsexuality? tam je všechno naopak zase! tam dokonce na prvním sezení jsou schopni řikát, pokud ne operace…tak ani hormony a ani léčba nebude!!! A tlaky na operaci jsou všude možně…místo rozmlouvání, že je to šíleně rizikový, tak rizika bagatelizují.

   Když jsem chtěla rozebírát rizika s lékařem, tak je vyloženě zesměšnoval a že neexistují…

   při tom skutečnost je taková, že s ženským pohlavním orgánem to má častokrát máloco společného…a když to ještě oteče, tak tam je klidně větší boule než dříve…jelikož některé argumentují operací, aby se mohli převlékat v šatnách, chodit na koupaliště…tak ani k tomuto operace nemusí pomoci…

   To se mi líbí

  2. On čas ukáže, a dojde k odtajnění toho jak to bylo dříve s tou „pomocí“ transgender ženám v procesu přeměny v minulosti, a budoucí generace transgender žen se nebudou stačit divit tomu, jaké výtvory a jaké výsledky srs operací a málo účinné hrt si transgender ženy kolem roku roku 2000 a výše nechávali na svých tělech líbít, a jak museli podstupovat chirurgické zákroky na svých genitálech přestože ty zákroky neyžadovaly a netoužily po nich, a jak jen výjimečně kvůli strachu se proti špatným výsledkům srs operací a podmíněným zákrokům transgender ženy v minulosti ozývaly.

   Na to ale jednou určitě musí dojít, a nebýt v takové debilní zemi jakou je Česko, tak by muselo dojít také k odškodnění poškozených transgender žen které ať už mají nepodařené výsledky srs operací, respektive také těch nespokojených přeoperovaných a vykastrovaných transgender žen, které tyto chirurgické nevyžadovaly, ale zákroky podstoupily jenom proto, aby měli nárok získat ženskou identitu, ženské jméno a ženský rodný list, a doklady.

   Pokud se dnes Papež dokáže omluvit za celou katolickou církev homosexuálním lidem za páchaná příkoří na nich, proč by se nemohl Český stát a lékaři omluvit a odškodnit poškozené transgender ženy???
   To by jim totiž totiž ego nedovolilo, to by bylo pod úroveń státu a lékářů přiznat to, že v léčbě a pomoci transgender ženám chybovali, či je nepatřičně poškozovali, ať už nechtěnými chirurgickými zákroky, tak i těmi chirurgickými zákroky které transgender ženy podtupovaly dobrovolně a v dobré víře, protože zdravotníkům věřily že jim pomohou, ale řadě transgender ženám zdravotníci nepomohli, ale jen jim zdravotníci znetvořili a poškodili genitálie nepodařenými srs operacemi.

   To se mi líbí

  1. Poslyš Dominiko: ty jsi zrovna jedním z těch MtF, kteří by jen donekonečna ospravedlňovali celý ten nevyhovující proces přeměny, který zde vyhovuje jen úzké skupince transgender žen či se mu bez ze strachu a bez keců přizpůsobují a podřizují jako lidé bez mozků, přestože mnohým dalším tg ženám ten současný český proces přeměny vůbec nevyhovuje, dále bys ospravedlňovala poškozování transgender žen srs operacemi a neakceptovatelné chyby zdravotníků v pomoci transgender ženám, a to je smutné, k plači a věčné bezmoci a beznaději…

   Razíš také koukám tu štvavou filozofii, jako dosti tg žen po změně pohlaví, když jsem musela tu kalvárii s přeměnou vytrpět já, tak ať si ji vytrpí a vyžerou i ti co půjdou do přeměň po mě.

   Nemáš žádné právo osuzovat jiné tvými narážkami!

   To se mi líbí

 11. sexuology ignorovat a přestat je vyhledávat ať přestanou dělat svůj byznys na transgender lidech, at se živí jak umějí a neškodí, jsou nepotřební a vnucují se a serou se transgender lidem do změn pohlaví a ovliňují nepříznivě jejich změnu pohlaví, jsou to jen podlí štváči záludní nevyzpytatelní brainwasheři

  To se mi líbí

 12. to je tvůj názor, který respektuji, ale to je tak vše,
  pokud z toho máš zatím prču, z té dosud prožité přeměny, a vnímáš zkušenost jako vymyšlenou konspirční teorie tak to tak vnímej, s tím nelze nic dělat,
  já se rozhodně s tím tvým tvrzením ale neztotožnuji pokud píšeš takovéto kraviny a bráníš tady tu nejen nedostatečnou HRT a špatně výsledky operací změny pohlaví, ale ke všemu ještě tady těmito plky vlastně bráníš ten nesvobodný a diskriminační proces přeměny pro transgender lidi, tebe zatím ještě zdravotníci patřičně nedomrdali, zatím jsi ok viď?
  V té fázi přeměny co jsi zatím ty jsem také ještě byla OK

  až to nastane a ty poznáš výsledky přeměny a i to jak se budeš cítit po tom všem (vizuálně stále androgynní, hlas neženský, výsledek operace masakr>jen znetvořený a zmrzačený genitál, strach být mezi lidmi že poznají že jsi transka), tak nevím jak budeš reagovat, třeba budeš také na sexuology a zdravotníky nasraná až za hrob, ale možná díky dokonale dotaženému >ad absurdum< medicínskému brainwashingu, se jim za nepodařené a neúčinné výsledky léčby budeš ještě klanět a pět na ně ody,
  no,každý to má hozený v makovici holt jinak 😦

  myslím že snad víš moc dobře, že každá/ý tu léčbu snáší jinak, každá/ý potřebuje jinou léčbu, pomoc a přístup, každá/ý má jiné potřeby, a každá/ý se nesmíří s mizernými výsledky srs operace a jen mizivě účinou HRT, o další nepomoci a těžkostech u transgender lidí raději ani nemluvě

  přidám ti to také k aktuálnímu článku, aby to tady nezapadlo

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s