Jak si zmrazit spermie

Tak předně si můžete

 1. přivřít koule do mrazáku nebo
 2. koupit tekutý dusík a zavolat ženě, že si dneska trochu zašpásujete a konečně taky můžete
 3. odject do Ruska a zapomenout si kalhoty.

Ale konec blbin, tohle je seriózní blog. Hormony už mám, ale co kdybych chtěla mít i děti?

Naposledy jsem se ozvala, když jsem jela s mámou k Hance. Návštěva to byla povšechně velmi úspěšná – máma mě konečně začala alespoň někdy oslovovat v ženským rodě. Připadám si teď, jako kdybych dokázala v životě něco velkýho, i když to není tak docela moje zásluha. To právě Fifková pobídla mě, ať doma důsledně používám ženskej rod. Na konci našeho setkání mi řekla, že mi může napsat hormony, ale že bych nejdřív měla zajít do nějakýho kryocentra, kdybych někdy v budoucnu narazila na pošuka, co by se mnou chtěl mít dítě. Slíbila jsem, že to udělám, ale že ten recept bych si stejně vzala. Pro ten pocit, že už to mám (doslova) v kapse.

S lístečkem s nečitelným písmem jsem tedy vyrazila hledat mrazírnu spermií. První možnost byla Motol. Zaprvé jsem si říkala, že s mražením dětí tam určitě budou mít spoustu zkušeností a taky to byla asi nejlevnější varianta. Když mi ale nebrali telefon, zavolala jsem do ISCARE na doporučení dalších transek. A vyplatilo se. Za tři a půl tisíce mi vám odeberou vzorek a bezpečně ho kryokonzervují na dobu tří let (každej další rok je za litr). Ze všeho nejlepší na tom ale bylo to, že jsem mohla přijít kdykoli ráno, jako na klasickej odběr krve.

Po asi čtvrthodině v čekárně, kdy v kabince zrovna honil někde jinej, jsem šla na akci na kožené pohovce (to by byl dobrej název pro pornofilm). Na výběr bylo Leo a pár filmů na padesátipalcový telce, ale tak já mám Tumblr, viď. No rozhodně jsem tam nezdržovala patnáct minut 😀 Potom si sestra odebrala ještě krev a se slovy: „Cinkněte si po obědě,” se se mnou rozloučila. Takhle by fungovalo zdravotnictví, kdyby lidi nebyli socky a místo pojišťovny si platili kvalitní lékařskou péči!

Po obědě jsem si tedy cinkla a bylo mi řečeno, že ve vzorku bylo 22 milionů spermií. To samo o sobě nebyl žádnej zázrak, spíš dolní hranice průměru. Tak nějak stejně na tom byla i jejich pohyblivost, která byla 45%, což je podle WHO výsledek „spíše na hovno”. Nicméně se z toho vyrobily tři vzorky, což je pořád dost na třeba deset dětí. A to je, milí úchyláčci, konec (dobrý, všechno dobré) dnešního vyprávění. Doufejme, že až budu psát zase za týden, budu už nadopovaná hormonama.

Vaše Zita :-*

7 komentářů: „Jak si zmrazit spermie

 1. Hlupačko, napíšu ti to sem, protože na mém blogu si to nepřečteš – JÁ jsem ti kartáček neožužlávala, TY jsi mi ožužlávala ten můj u mých rodičů. Jenom pro přesnost.

  To se mi líbí

 2. ad “ Takhle by fungovalo zdravotnictví, kdyby lidi nebyli socky a místo pojišťovny si platili kvalitní lékařskou péči!“. Možná Vás to překvapí, ale takhle to funguje i ve „státním“. Je to o lidech. A to je využívám jednou za 5let pro preventivní prohlídku. Tudíž – já bych rozhodně vydělala, kdyby nebyl sociální systém. Krom toho – pokud se nemýlím, operaci z „vlastního“ platit nebudete. Nevadí mi to, nejsem proti. Jen jsem háklivá na podobné generalizování.

  To se mi líbí

  1. To je pravda, operaci si z vlastního platit nebudu, ale kdybych nemusela solit každej měsíc patnáct kil pojišťovně, tak bych si na ní za těch pár let byla schopná v pohodě našetřit. A možná (ale to je spíš takovej můj extrémně pravicovej sen) by se mi nikdo nesral do toho, jaký jméno mám v občance.

   To se mi líbí

 3. Obecně vzato – vy na operaci, mě by to za těch cca 6,5 roku vyšlo na hezkou dovolenou. Vlastně bych na hendikepovaný (btw. svým způsobem patříte do téhle skupiny), starý a malý mohla myslet ještě míň, jelikož to, co je v systému „nasypáno“ si těžko kdy vyberu. Nehledě k tomu, že mě případné pooperační komplikace (které se klidně vyskytnou ovšem i po slepáku) trápit vůbec nemusí. Přesto si myslím, že máme jeden z nejlepších zdravotnických systémů. ad občanka – věřte, že je spousta lidí, kterým na „papíru“ ani nezáleží, na potkání si je určitě nekontrolujeme.

  To se mi líbí

  1. Ale ovšem, mně je celkem jedno, co mám v občance, ale na letišti si pak lidi myslej, že jsem v lepšim případě blázen. Já jsem prostě jenom háklivá na to, že všem přijde naprosto v pořádku dojit „systém“, protože ve skutečnosti se dojej zdravý a bohatý lidi. A to je prostě na hlavu. Nicméně zde bych, s Vaším dovolením, konverzaci utnula, protože se dostáváme na tenký led politiky a to sem nepatří.

   Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s