Trans Superstar

Mám teď takovou okurkovou sezónu. Netrpělivě čekám, až mi konečně někdo dá ty slavný hormony a do jakýkoli návštěvy lékaře je strašně dlouho. A když se teda nic neděje, tak holt musim vytvořit něco, o čem by se dalo mluvit, já sama. Naštěstí je teda strejda Google, ochoten pomoci, když je Zita v nesnázích nebo když prostě potřebujete svou denní dávku WTF.

A tak jsem se dočetla, že v Anglii je transka, která napsala hru, Jo Clifford se jmenuje. Jooo, zatleskáme, konečně zpráva, která nemluví o transsexuálech jako o hrdinech nebo obětech každodenna. Jenže ta hra je o Ježíšovi. Konkrétně o tom, že Ježíš je vlastně taky transka a Bůh evidentně taky. Bylo to trochu zmatený, abych řekla pravdu. Trojjedinost tady rozhodně dostává úplně novej rozměr.

Zástupci církví se přirozeně rozohňují, že je taková hra vrcholně urážlivá, rouhačská a kacířská, takže by se Clifford měla upálit. Ona se přirozeně hájí, že nic takového nezamýšlela. Mně osobně je Ježíš celkem volnej, ale už se nedivim všem těm lidem, co si myslej, že transsexuálové jsou akorát banda pošuků. Protože evidentně jsou.

Nicméně jsou na světě i normální, nebo řekla bych vyloženě fajn transky. Kromě mě je kupříkladu Jordan Gray, účastnice letošní řady The Voice UK. Jako dobrej argument k poslechu asi stačí to, že na konkurzu zpívala „Just Like A Woman“, kterou zbožňuju snad ještě víc než ty nový smajlíky na Facebooku. Pokud stále nevěříte, přesvědčte se sami. A já mam aspoň důvod někomu dát 😮 .

Závěrem mi dovolte poděkovat Siru Georgi Martinovi za to, že udělal svět krásnějším místem k žití, když udělal z party pankáčů Beatles.

george martin 1926-2016

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s