Kdo je tady poškozenej?

Původně jsem nechtěla, ale nakonec o tom asi napíšu článek. V trans komunitě začala v posledních dnech kolovat zpráva o tom, co zase Zeman někde údajně vypustil úst. Jeho únorový transblábol si zaslouží citaci:

„Já osobně, a berte to jako můj velmi subjektivní názor, trochu nechápu transsexuály, kteří se nechávají přeoperovat, protože tam už bych viděl trestní odpovědnost, sebepoškozování vlastní osoby.“

No. Tak to bysme měli. Takovej průměrně zhovadilej kec, jakých jsme už od Miloše slyšeli mnoho. Vůbec bych se na tim nepozastavovala. Ostatně je to jeho subjektivní názor a na ten má přeci právo. Naopak já třeba trochu nechápu transsexuály, co maj touhu se k tomu vyjádřit.

  • „A má vaše hradní žumpa vůbec nějaké dno?“ rozohňuje se Jenny Nowak. A já řikám, že nemá, to už přece dávno všichni víme. Věděli jsme to dávno před volbama.
  • „Tak tohle doufám nemyslí vážně, ne? Že bychom si zvolili až takového neandrtálce?“ nesere se s tim Veronika Bílková. Zvolili. Jo, vole, polovina národa si zvolila tohodle tvora za prezidenta.

Někomu se dokonce chtělo napsat patnáct set slov dlouhé pojednání o tom, co je to sebepoškozování a v že se jako takové liší od tranzice. Jasně že se liší, omg, co přece každej ví. A věřte mi, že kdyby existoval nějakej amaroun, po kterym se mi vyhloubí kundička a fossae lumbales laterales, už jsem je dávno snědla a ušetřila si skalpel.

Na skutečnou podstatu problému narazil, i když z druhý strany, než bych si představovala, teprve Martin Kasáš: „trestněprávní odpovědnost za ublížení na zdraví SOBĚ SAMÉMU ani neexistuje.“ Pamatujme však, že ublížení na zdraví sobě samému je v hlubokém rozporu se Zákonem o Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky č.551/1991 Sb. (Ten a ani žádnej jinej naopak nemluví o tom, jak je to s naváděním k sebepožkozování, takže to vám zjistim za domácí úkol na příště.)

Můj vlastní velmi subjektivní názor sdílí Michelle Myšková: „…hlásal blahodárné účinky cigaret. Copak ho berete ještě někdo vážně?“ (S Michelle sdílíme celkově spoustu názorů, je dobrý vědět, že v některých internetových diskusích se vyjadřujou i lidi, co maj mozek.) To je moje poučení závěrem: nemusíme si do našich životů kecat blbcema, jenom proto, že jsou to prezidenti. Využijme tohoto faktu a neotravujme si jima krev.

Vaše Zita :-*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s