Druhá návštěva u doktorky

Dlouho mi nepřicházela inspirace k napsání článku sem. Přišlo mi pětikilo, abych napsala článek o tom, jak přestáváme platit hotovostí a jednou na to všichni dojedem. Babiš  zakáže peníze a všichni si budem po kapsách nosit elektronickou pokladnu a vydávat faktury na každý pivo, co mi Niky zaplatí. A stát to zdaní. Včera jsem ale šla na druhý setkání s Hankou a to mi hned do života vneslo trochu pozitivna.

Než jsem tam šla, poslala jsem jí životopis, nebo spíš vyprávění o svym dětství, a o něm jsme se povídaly. Analýzu tohodle dopisu si nechám spíš na video, který hodlám ještě dneska natočit (takže ano! bude video jako důkaz, že nemám jenom fotky, ale i nějakej vnitřní život). Celkově ta návštěva byla dost psychoterapeutická. Trochu jsem se styděla mluvit o svý rodině, protože je to banda cvoků, ale to je prej naprosto normální. „Každý máme něco,“ uklidnila mě.

Ptala jsem se jí, co mi jako budou dělat na vyšetření na interně. Kromě odběrů krve to bude mimo jiné EKG, takže to berou asi docela vážně. Ale neříkala nic o sonu břicha a to mi přijde divný. (Ačkoli kdybych měla něco špatně v břiše, tak už to dávno vim.) Taky jsem se nervózně optala, co se stane, když profesor Weiss zjistí, že nejsem transka, ale normální fetišistickej úchyl. To se prej nestane. „Nezjistíme o Vás víc, než kolik o sobě ví náš klient sám.“ Takhle to zní, jako bych si prostě jenom přišla o diagnózu. I když je fakt, že to já vlastně dělám. Chci tim projít už jenom proto, abych si nějak vyčerpala všechny ty peníze, co jsem narvala do VZP.

Nakonec si s nadsázkou postěžovala, že se musí naučit rozdkódovat, kdy si z ní dělám srandu a kdy mluvím vážně. Zasmála jsem se, že to neumí nikdo, ale že obecně platí, že mluvím vážně, akorát se u toho připitoměle směju, abych nepůsobila tak zoufale. Když jsem byla na odchodu, pochválila mi mou ošoupanou koženou tašku, kterou šili snad ještě ve Třetí Říši. „Abych řekla pravdu, docela Vám ji závidim.“ Asi se musim taky naučit rozkódovat, kdy si ze mě dělá srandu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s