Když už argumenty lidskosti selhávají

Nově aktualizovaná antidiskriminační směrnice platná v New York City nařizuje zaměstnavatelům a pronajímatelům zaplatit pokutu ve výši až čtvrt milionu dolarů v případě, že osloví svého zaměstnance nebo nájemce špatným zájmenem. Samozřejmě ani politická korektnost se nemá přehánět, takže musíte nejdřív dokázat, že vás ten člověk oslovil špatně záměrně. Pokud se prost jenom přeřeknul, pokuta nepřesáhne 120 000 dolarů. Nejhorší na tom ale je, že se Amíci vyžívaj ve vytváření nových zájmen, takže můžete klidně narazit na někoho, kdo si přeje být adresován jako „ze“ nebo „hir“. No a prase aby se v tom vyznalo.

Jako podstatně rozumnější se jeví dodatky k uvedené směrnici. Nově ilegální bude také požadovat po ženách, aby se líčily, nebo zakazovat mužům nosit šperky a podobně. Zabedněnci se samozřejmě jako vždycky ohání argumentem: „divnolidi nám odhání zákazníky“, který já osobně považuju na naprosto prázdný. Na každýho vidláka, kterýho odeženete, přijde jeden divnočlověk, kterej vám bude nesmírně vděčnej, že se nevozíte po lidech, jako je on. Já třeba spíš dám dýško obsluze s tetováním, spíš zajdu k přepážce, kde sedí propíchaná pošťačka, a rozhodně budu příjemnější na kluka v kvádru než na macho zrůdu v tílku od hořčice. Vrána k vráně.

Ráda bych se vyhnula hlubokomyslný debatě, jestli je správně, že je třeba něco takovýho vymáhat právně. Samozřejmě, že není. Přirozeně bychom neměli někoho cíleně urážet. Jenže absurdní chování vyžaduje absurdní reakci. Je to podobné, jako když Magdaléna Šipka vysvětlovala důležitost homosexuálních párů pro společnost na tučňácích. Poté, co jí bylo vyčteno, že argumentuje zvířecí říší, odpověděla, že nic jiného nezbývá, „když už argumenty lidskosti selhávají.“ Já osobně jsem ráda za aspoň nějakej posun a klidně bych takovou směrnici uvítala i v Čechách. Ostatně právníků je tady stejně jak nasráno, tak ať maj co dělat.

Původní článek si můžete PŘEČÍST NA BREITBART.COM nebo rovnou STÁHNOUT PDF s kompletním zněním zákona z oficiálních stránek New Yorku.

4 komentáře: „Když už argumenty lidskosti selhávají

 1. Dodnes jsem si myslela, že jsem tolerantní. Když to tak čtu – zvl. poslední dva odstavce, začala bych i pochybovat. Kde vidím „úlet“? V nařizování – čehokoli komukoli. Každé zlo se schovává pod pláštěm dobra. Zajímalo by mě, zda by Vám, osobně, bylo milejší, kdyby Vás lidi „brali“ vážně JEN kvůli nařízení?

  To se mi líbí

  1. To mně osobně přijde jako zcestný argument. Lidi (asi bohužel) nejsou inteligentní natolik, aby se bez nařízení obešli. Mně třeba nepřijde v pohodě zabíjet druhé lidi. A kdyby to nebylo zakázáno, najdou se tací, kteří zabijou bez váhání. Kde je hranice takzvané morálky a zdravého rozumu, to už je na každém. Každopádně nařízení, které nijak neohrozí ničí svobodu, naopak ji podpoří, je podle mě dobré nařízení. Pokud tohle někoho ohrozí, tak by se nad sebou měl zamyslet.

   To se mi líbí

   1. Zcestný argument – jaký? Zabíjení zakázáno je, a přesto se děje. Každodenně. Tak to prostě je a s ohledem na lidský genom, dlouho bude. Tudíž – ani zákaz nebrání. Neohrozí svobodu, říkáte? Každé nařízení „navíc“ ji omezuje. Mně přijde podivné, že mi někdo nebo něco nařizuje, co si můžu myslet a říkat. Nařizuje mi se přetvařovat. Protože takových, kteří se „přizpůsobí“ – tudíž navenek se budou tvářit mile, při nejbližší příležitosti uškodí (a rádi). Na druhou stranu, řekněme si upřímně, ani mezi „jinými“ lidmi nejsou samé vzory ctnosti. Takže se jich najde dost, kteří za podobná pravidla „schovají“ svoje prohřešky. Je přeci mnohem jednodušší říct:“Kritizuje mě, protože jsem (gay, lesba, travestita…“ než přiznat:“kritizuje mě oprávněně“.

    To se mi líbí

   2. Zákaz zabíjení sice nevede k tomu aby 100% lidí přestalo zabíjet, ale zabíjejí vlastně jen ze dvou důvodů: buďto „ujely mi nervy“ nebo „naplánoval jsem si to tak, aby na to nepřišli“. Kdyby to bylo legální nebo o určité míry tolerované (jako např. velmi mírné tresty) tak by to vypadalo jinak; prakticky se o tom můžeme přesvědčit v některých exotičtějších zemích nebo pohledem do historie (kdy např. zabití černocha bylo posuzováno jinak).

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s