První a jiné Vánoce

Zažívám si svoje první Vánoce. Asi tak deset až patnáct let jsem plánovala, že si jednou udělám čas, zajdu za babičkou a naučím se s ní péct vánoční cukroví. Letos jsem tomu fakt věřila. No a pak babička onemocněla o stráví svátky v nemocnici. Tak jsem to vzala do vlastních rukou (doslova, protože nemám žádný formičky) a udělala pár těst. Výsledky mý cukrařiny jsou vpravo na instáči. Žádnej zázrak, ale bylo to poprvé, takže to má jistou sentimentální hodnotu. A napoprvé to ani nebolelo.

Docela úspěšně se mi podařilo vyhnout předvánočnímu shonu, až na ten jeden večer, kdy jsem vyrazila vybrat Zrzavý holce dárek ke svátku (chytře jí ho rodiče totiž dali na Vánoce). Celkově to byl zážitek k nezaplacení, protože jsem musela přetrpět Palladium a dvacetiletýho troubu, který při pohledu na mě oslovil svoje děvče láskyplným „ty píčo“. Na druhou stranu jsem ještě včera považovala za úspěch to, jak levně jsem všechny svoje milované obdarovala, aniž bych dárky vyráběla ručně.

To však jenom do tý doby, co jsem dneska ráno rozbalila poštu a zjistila, že jeden balíček z Číny nedorazil. V něm byly dárky (jak jinak) pro moje rodiče. Ještě že jsou tak tolerantní a nemaj námitky proti sekundárním Vánocům někdy v lednu. Na tom ostatně není nic špatnýho, Vánoc si přece člověk může udělat, kolik chce.

Alespoň tak jsme to pochopili s týmem tranZITA, kterej si udělá svoje vlastní Vánoce o pár dní později. A abychom na to nikdy nezapomněli, zachytíme to na video a vy se na něj budete moct mrknout už třicátýho. (Je mi jasný, že na Silvestra budete mít asi jiný radosti.) Do tý doby se mějte hezky a dávejte bacha na žlučníčky.

Vaše Zita :-*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s